Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2019-1069 Drift och underhåll av avloppsreningsverk
Referensnummer: TI 2019-1069
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90481000 Drift av reningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser drift och underhåll av Hölö och Mölnbo avloppsreningsverk på uppdrag av Telge Nät AB. Telge Nät AB avser att driva dessa anläggningar med resurser från extern leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen