731499-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Markskötsel – Gräsklippning och slåtter Lundby/Biskopsgården och Centrum
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGräsklippning och slåtter Lundby/Biskopsgården och Centrum
BeskrivningGräsklippning och slåtter i Göteborgs stad i områdena Lundby/Biskopsgården och Centrum
Intern identifierareN400U25-243
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGräsklippning och slåtter i Lundby/Biskopgården
BeskrivningEntreprenaden omfattar driftsarbete genom skötsel på de gräs, ängs- och slåtterytor som Stadsmiljöförvaltningen, Kretslopp och vatten, Stadsfastighetsförvaltningen och Göteborgs stads parkeringsbolag ansvarar för skötseln av.
Intern identifierareGräsklippning och slåtter i Lundby/Biskopgården
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGräsklippning och slåtter i Centrum
Intern identifierareGräsklippning och slåtter i Centrum