Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal ”Nya jobb och kommersiell service”.
Referensnummer: Dnr 604-1016-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen Kalmar län inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna ett ramavtal avseende kompetensutveckling och rådgivning på landsbygden inom projekten ”Skapa nya jobb” och ”Kommersiell service”.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen