2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende städtjänster inom Tanums kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en total städyta om ca 45 000 kvm och omfattar bl.a. skolor, förskolor, idrottshallar, kontor, serviceboende, bibliotek mm. Upphandlingen är uppdelade på fyra geografiska anbudsområden: 1. Tanumshede, 2. Hamburgsund 3. Fjällbacka 4. Grebbestad En anbudsgivare kan lämna anbud och tilldelas en eller flera områden. Kommunen kommer att teckna avtal med minst 2 eller flera leverantörer beroende på utgång av anbudsprövningen.
Intern identifierare: UPPH: 2023.474
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000