731632-2022 - ResultatSverige-Västerås: Landskapsarkitektur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Årskonsulter Landskapsarkitektur
Referensnummer: IN-IN22-0267
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71420000 Landskapsarkitektur
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen varierar i omfattning från mindre utredningsuppdrag till större projekteringsuppdrag med framtagande av entreprenadhandlingar, inom Region Västmanlands fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen