731694-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning) – Körbar plantäckning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKörbar plantäckning
BeskrivningUpphandlingen omfattar inköp av körbar plantäckning ca totalt 9 600 m2, samt option på ytterligare 3 900 m2. Plantäckningen är tänkt att skydda underlaget vid konserter, mässor m.m.
Intern identifierareUKAF-2023-00375
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Ytterligare klassificering (cpv): 19500000 Gummi- och plastmaterial, 37410000 Utrustning till utomhusidrott, 37450000 Utrustning för sporter på plan eller bana, 44111000 Byggnadsmaterial, 44111600 Golvplattor, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del