Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster för teknik och samhällsbyggnad
Referensnummer: KK22/1015
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att skapa ett dynamiskt inköpssystem där Beställaren, när behov uppstår, kan köpa konsulttjänster för teknik och samhällsbyggnad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Totalkonsulttjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Projektledande tjänster inklusive stödfunktioner för samhällsbyggnad
Del nr: 2
Samhällsplaneringstjänster
Del nr: 3
Miljökonsulttjänster
Del nr: 4
Arkitekttjänster
Del nr: 5
Projekt- och projekteringstjänster
Del nr: 6
Geologiska tjänster
Del nr: 7
VA-tjänster
Del nr: 8
Mätningstekniska tjänster
Del nr: 9
Besiktningar och myndighetsstyrda tjänster
Del nr: 10
Myndighetsutövning/Handläggning
Del nr: 11