2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Geoteknik, mätteknik, miljöteknisk mark- undersökning och hydrogeologi
Beskrivning: Uppsala kommun Skolfastigheter AB upphandlar ramavtal för konsulttjänster inom geoteknik, miljöteknisk markundersökning och hydrogeologi.
Intern identifierare: SFB-2025-00314
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000