731899-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Insamling av avfall – Källsorterat avfall
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKällsorterat avfall
BeskrivningUpphandling avseende hämtning och behandling av källsorterat material från beställarens hämtställen enligt angivna fraktioner i enlighet med upphandlingsdokumenten och däri förtecknade handlingar. Avtalstid: 2 år+2 år+1 år+1 år, maximalt 6 år
Intern identifierareMIC 2023/475
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90918000 Rengöring av avfallsbehållare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandling avseende hämtning och behandling av källsorterat material från beställarens hämtställen enligt angivna fraktioner i enlighet med upphandlingsdokumenten och däri förtecknade handlingar.
Intern identifierareKällsorterat avfall