731977-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Funktionsbaserad textil- och tvättlösning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFunktionsbaserad textil- och tvättlösning
BeskrivningUpphandlingen avser en helhetslösning för textilier och tvätt, inklusive cirkulära lösningar, med syfte att säkerställa tillgång till funktionella och hållbara textilier med minskad miljö- och klimatpåverkan.
Intern identifierare2024-97
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000