732028-2024 - Planering
Sverige – Apparater för strålningsmätning – RFI Persondosimetri
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI Persondosimetri
BeskrivningAvser system för persondosimetri för legaldosmätning.
Intern identifierareRS 2024-04577
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38341000 Apparater för strålningsmätning
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning