732237-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Social omsorg med inkvartering – HVB vuxna med missbruk 2024 Dynamiskt inköpsavtal
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: HVB vuxna med missbruk 2024 Dynamiskt inköpsavtal
Beskrivning: Inköpscentralen kommer att teckna "dynamiskt inköpsavtal". Med "dynamiskt inköpsavtal" avses här en form av ramavtal, dvs ett avtal för senare tilldelning av placeringsavtal, som är öppet för nya leverantörer att ansluta sig till under avtalets giltighetstid. Observera att det inte är ett dynamiskt inköpssystem som avses. Anbud kan lämnas antingen i den här initiala upphandlingen alternativt under det dynamiska inköpsavtalets giltighetstid för anslutning till avtalet i efterhand.
Intern identifierare: 10626
Förfarandets viktigaste kännetecken: Inköpscentralen kommer att teckna "dynamiskt inköpsavtal". Med "dynamiskt inköpsavtal" avses här en form av ramavtal, dvs ett avtal för senare tilldelning av placeringsavtal, som är öppet för nya leverantörer att ansluta sig till under avtalets giltighetstid. Observera att det inte är ett dynamiskt inköpssystem som avses. Anbud kan lämnas antingen i den här initiala upphandlingen alternativt under det dynamiska inköpsavtalets giltighetstid för anslutning till avtalet i efterhand.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del (1) (1)
Beskrivning: Dessa krav ska besvaras och uppfyllas av samtliga anbudsgivare.
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: HVB Utredning (1) (1)
Beskrivning: Dessa krav ska besvaras och uppfyllas av anbudsgivare som lämnar anbud för anbudsområdet HVB Utredning.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: HVB Behandling (1) (1)
Beskrivning: Dessa krav ska besvaras och uppfyllas av anbudsgivare som lämnar anbud för anbudsområdet HVB Behandling.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: HVB Omvårdnad (1) (1)
Beskrivning: Dessa krav ska besvaras och uppfyllas av anbudsgivare som lämnar anbud för anbudsområdet HVB Omvårdnad.