2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningssystem
Beskrivning: Upphandling av schema och bemanningssystem till hemtjänst
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212332 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90916:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30196000 Planeringssystem, 31711300 Elektroniska system för tidsregistrering, 48332000 Programvara för schemaläggning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet