732610-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Utvärderingskonsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för "utvärderings- och analystjänster"
Referensnummer: Ä 2019-728
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket inbjuder härmed leverantörer att ansöka om att delta i ett dynamiskt inköpssystem ("DIS") för att i steg 2 kunna lämna anbud i uppdrag avseende utvärdering och analys.
Förutom gedigen utvärderingskompetens eller erfarenheter av analysarbete efterfrågas relevant kunskap och erfarenhet inom näringspolitik, regional tillväxtpolitik och hållbar utveckling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71620000 Analystjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen