732620-2024 - Resultat
Sverige – Byggnadsanläggning – Ramavtal för entreprenader- Bygg
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för entreprenader- Bygg
BeskrivningEntreprenaderna på ramavtalet kommer att omfatta byggarbeten inom yrkeskategori snickare, golv, smide, plattsättning, lättare rivningsarbete etc. vid om- och nybyggnationer samt planerat underhåll.
Intern identifierareFSK 2023/336
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal för entreprenader- Bygg