Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillfälliga städtjänster vid behov
Referensnummer: 23/35
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolstädning då vi själva saknar resurser, som vid exempelvis sjukdom, annan frånvaro eller när behov av förstärkning utöver ordinarie arbete uppstår.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen