732669-2023 - ResultatSverige-Sundsvall: Fordon för väghållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopmaskin med sugfunktion till SBK
Referensnummer: UH-2023-407
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144400 Fordon för väghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun upphandlar en ny sopmaskin med sugfunktion till SBK gatuavdelning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144400 Fordon för väghållning, 34144430 Gatsopningsfordon, 34144431 Sopmaskiner med suganordning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen