2. Förfarande
Förfarande
Titel: Däck till personbil och lätt lastbil - Luleå kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp av däck till personbilar, lätta lastbilar och andra mindre däckgående fordon såsom t.ex. gräsklippare. Upphandlingen efterfrågar även förvaring, skiftning, montering, balansering, reparationer m.m. av förekommande däck och fälgar samt även jourtjänst med utryckningar i kommunen.
Intern identifierare: KLF 2024/1007
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34351000 Däck till lätta fordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34351100 Bildäck
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Däck till personbil och lätt lastbil - Luleå kommun