732838-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Film- och videotjänster – Produktion av e-utbildningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProduktion av e-utbildningar
BeskrivningUpphandlingen avser tjänster för produktion av e-utbildningar och utbildningsmaterial. Arbetsförmedlingen har behov av att upphandla ett ramavtal med leverantörer som kan ta ett helhetsansvar i ett partnerskap där leverantörerna aktivt förväntas förvärva en bred kunskap om Arbetsförmedlingen som kund. Leverantörerna ska kunna erbjuda kompletta produktioner av utbildningar men även kunna leverera enskilda tjänster.
Intern identifierareAf-2024/0078 4202
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92100000 Film- och videotjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning, 92111100 Produktion av instruktionsfilm och videoband, 92111250 Produktion av informationsfilm
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelProduktion av utbildningar
Ytterligare klassificering (cpv): 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning, 92111000 Film- och videoproduktion, 92111100 Produktion av instruktionsfilm och videoband
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på leverantören