732851-2022 - ResultatSverige-Umeå: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Husgeråd
Referensnummer: 21279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal som omfattar husgeråd till kommuners verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221000 Köksutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattning gäller bestick, porslin, glas, kantiner, tillagningsredskap och övriga köksinventarier.
Antal leveransadresser som är avropsberättigade uppskattas till ca 475st enheter och detta kan variera över tid.
Beräknad årsvolym ca 2 000 000 SEK
Takvolym 10 000 000 SEK