2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedel 4-Klövern
Beskrivning: Denna upphandling avser 4-Klöverregionens behov av läkemedel. Med detta avses läkemedel som rekvireras av sjukvårdspersonal inom region och kommun eller hos privata vårdgivare med vilka regionen har avtal och där regionen har betalningsansvaret.
Intern identifierare: UPPH2025-00325
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Denna upphandling avser Fyrklöverregionens behov av läkemedel. Med detta avses läkemedel som rekvireras av sjukvårdspersonal inom region och kommun eller hos privata vårdgivare med vilka regionen har avtal och där regionen har betalningsansvaret.
Intern identifierare: 1813268-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Mall för upphandlingskontrakt
Intern identifierare: 1813269-1