73329-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Kylar och frysar för laboratoriebruk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKylar och frysar för laboratoriebruk
BeskrivningUpphandlingen avser kylar och frysar för laboratoriebruk.
Intern identifierareV 2024/1402
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLågtemperaturfrysar -80 ºC
BeskrivningLågtemperaturfrysar
Intern identifierareLågtemperaturfrysar -80 ºC
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUltralågtemperaturfrysar -150 ºC
Beskrivningultralågtemperaturfrysar
Intern identifierareUltralågtemperaturfrysar -150 ºC
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelLaboratoriekyl/laboratoriefrys samt ismaskiner
BeskrivningLaboratoriekyl/laboratoriefrys samt ismaskiner
Intern identifierareLaboratoriekyl/laboratoriefrys samt ismaskiner