7334-2023 - ResultatSverige-Karlstad: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeri
Referensnummer: KS-UH/2022:52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Mejeriprodukter till kommunen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15500000 Mejeriprodukter, 15550000 Blandade mejeriprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattad volym: 7 miljoner/år
Takvolym: 36 miljoner.