73346-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – Hjulgrävmaskin
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHjulgrävmaskin
BeskrivningGata Park-enheten i Uddevalla kommun behöver upphandla en hjulgrävmaskin. Leverans omgående men senast september 2025.
Intern identifierareSBN/2025:83
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 42420000 Skopor och gripanordningar till kranar eller grävmaskiner, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000