733468-2023 - ResultatSverige-Örebro: Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flytt- och magasineringstjänster
Referensnummer: 23/80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Flytt- och magasineringstjänster. Uppdraget omfattar flyttuppdrag av varierande storlek med både kort och lång framförhållning. Tjänsten avser såväl interna som externa flyttuppdrag. Det innebär att det t ex kan flyttas inom ett våningsplan, mellan två olika våningsplan inom samma byggnad, flytt från en byggnad till en annan eller flytt till ny adress, eller till magasinering i Leverantörens lokaler inom Örebro tätort.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63110000 Godshantering, 63120000 Lagring och magasinering, 63121000 Lagring och hämtning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen