Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nattinsatser inom hemtjänsten
Referensnummer: NORR 2022/83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98514000 Hemtjänst
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, genom Norrmalm stadsdelsnämnd, inbjuder er att lämna anbud på planerade hemtjänstinsatser nattetid samt larmutryckningar på natten till Kungsholmen och Norrmalms stadsdelsnämnder enligt de förutsättningar som anges i detta upphandlingsdokument med bilagor. Upphandlingen administreras av upphandlare från serviceförvaltningen i Stockholms stad. I uppdraget ingår inte delegering av hälso- och sjukvårdsinsatser från Region Stockholm.
Staden avser teckna avtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79622000 Tillhandahållande av hemtjänstpersonal, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85311100 Äldreomsorg, 98514000 Hemtjänst
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen