See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konkurrensutsättning av DIS Bygg - Mindre arbeten, projekt 17368, 178-1 Storlogen 2 Relining
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet: DIS Bygg - dynamiskt inköpssystem för byggrelaterade uppdrag i flerbostadshus 5441, Mindre arbeten. Entreprenaden omfattar relining av avloppsledningar.
Intern identifierare: SHEM 2024/1107
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45231112 Installation av rörsystem, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konkurrensutsättning av DIS Bygg - Mindre arbeten, projekt 17368, 178-1 Storlogen 2 Relining