733526-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Ljudutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evenemangsmaterial (2)
Referensnummer: KS 2022/00600
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32342410 Ljudutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hyra av Evenemangsmaterial och är indelat i fyra (4) avtalsdelar: *Portabla toaletter och duschar *Läktare *Scener *Ljud- och ljusutrustning. För varje avtalsområde kommer leverantörerna att delas in i ett rangordningssystem där billigast leverantör har lägst ranking och ska väljas först. Om leverantör 1 inte kan leverera enligt önskad beställning, får man gå vidare till nästa i rangordningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24955000 Kemiska toaletter, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31527000 Spotlights, 32341000 Mikrofoner, 32342400 Ljudanordningar, 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 44212300 Konstruktioner och delar, 44411000 Sanitetsgods, 44411700 Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner, 45215500 Offentliga toaletter, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45237000 Anläggningsarbeten för scener
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen