2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nätinformationssystem (NIS)
Beskrivning: Staffanstorp Energi AB inbjuder att inkomma med anbudsansökan i rubricerad upphandling. Vårt uppdrag att distribuera el inom Staffanstorps kommun med omnejd innebär att förse ca 8000 anslutningar med el, på spänningsnivåerna 0.4 – 20 kV. Elnätet består till 99 % av markförlagd kabel och har idag en hög tillgänglighet. Inom Staffanstorp distributionsområde sker en kraftig expansion av ny bebyggelse, med motsvarande utbyggnad av elnätet.
Intern identifierare: 24/5
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72511000 Program för nätadministration
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000