733611-2024 - Resultat
Sverige – Rekryteringstjänster – Ramavtal Bemanningstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Bemanningstjänster
BeskrivningLocum avser anskaffa ett Ramavtal för Bemanningstjänster. Ramavtalet är uppdelat i två (2) områden där delområde 1 innefattar fastighetsnära tjänster med anknytning till bygg- och fastighetsbranschen. Några exempel på roller som kan bli aktuella för avrop: Fastighetsförvaltare, Teknikförvaltare, Driftcontroller, Hyresförhandlare, Projektområdeschef. Delområde 2 innefattar tjänster till stödfunktioner inom Beställarens organisation, mer info om organisationen finns i upphandlingsdokumenten. Några exempel på roller som kan bli aktuella för avrop: Ekonomiassistent, Administrativ assistent, Kundtjänstmedarbetare, Kommunikatör, Systemförvaltare IT, Inköpschef.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1 Personal inom Fastighetsnära tjänster
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97580:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79610000 Personalförmedling
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2 Personal inom Stödfunktioner
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97580:Lot:2