733627-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Bäckahagens skola: ombyggnad hus A, B och C samt tillbyggnad hus C
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBäckahagens skola: ombyggnad hus A, B och C samt tillbyggnad hus C
BeskrivningObjektet avser ombyggnad av 3 st huskroppar, hus A, B och C samt en mindre tillbyggnad till hus C vid Bäckahagens skola. Projektet är uppdelat i 2 st huvuddelar. Utförandeentreprenad AB 04.
Intern identifierareSISAB 2023/511
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBäckahagens skola: ombyggnad hus A, B och C samt tillbyggnad hus C