See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster skolan
Beskrivning: Bemanningstjänster till pedagogisk verksamhet; förskola, årskurs F-9, fritidshem och gymnasiet. Syftet med avtalet är att täcka de personalbehov som uppstår vid sjukdom, kortare ledigheter, arbetsanhopning och liknande situationer med hjälp av bemanningsföretag och dess personal när dessa behov inte kan lösas internt av kommunen själv.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109651:Lot:1