See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Företagshälsovårdstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av företagshälsovårdstjänster. Tjänterna som ingår i upphandligen är både proaktiva och reaktiva och riktar sig till individ, grupp och även organisation. Traditionell läkarvård och akutsjukvård ingår ej i uppdraget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112858:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner - efter grundperioden på 3 år så kan avtalet förlängas med 2 + 1 år.