733896-2022 - ResultatSverige-Trelleborg: Hotell- och restaurangbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv. Herkules, Trelleborg
Referensnummer: KS 2022/657
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212400 Hotell- och restaurangbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Trelleborgs kommun och Hemsö fastigheter AB bjuder in till anbudsgivning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45236000 Markanläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen