Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: KS 2020/721
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79713000 Vakttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Bevakningstjänster omfattandes rondering, utryckning, väktartjänster, personskydd och larmtjänster m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kristianstads kommun inbjuder till anbudsinlämning på Bevakningstjänster: Rondering och utryckning.
Uppdraget omfattar ronderande bevakning och utryckning på fasta/stående objekt, stationär bevakning, beställda uppdrag i begränsad omfattning, flaggning, etc.