733916-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hjullastare – Hjullastare SÅM
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjullastare SÅM
Beskrivning: Upphandling av 1st hjullastare enligt kravspecifikation till SÅM kommunalt förbund.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144710 Hjullastare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106370:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften