See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtalsupphandling Mättjänster, 3D modeller
Beskrivning: tekniska konsulttjänster inom byggnadsmätning och 3D modeller
Intern identifierare: FSK 2023/207
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster, 71355000 Mätningstjänster, 79999100 Skanning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 3D skanning
Beskrivning: 3D skanning
Intern identifierare: 3D skanning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Modellering
Beskrivning: 3D modellering
Intern identifierare: Modellering