733984-2022 - ÄndringSverige-Ludvika: Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster VVS
Referensnummer: UP23-061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen innefattar programarbete, projektering, utredningsarbete, kostnadsberäkningar, kalkylering, entreprenadbesiktning och tillhörande tjänster.