See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vaktmästeritjänster - 2025
Beskrivning: Specialpedagogiska skolmyndigheten (SPSM) genomför en upphandling av ramavtal för vaktmästeritjänster och inbjuder härmed att inkomma med anbud. Uppdraget omfattar kontor, skolor samt elevboenden på olika platser i Sverige.
Intern identifierare: 2 STO-2025/639
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341140 Vaktmästartjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Vaktmästeritjänster
Beskrivning: Uppdraget omfattar kontor, skolor samt boenden. Kontor: I regel kortare uppdrag enligt kravspecifikationen på tjänsten. Skolor och boenden: Uppdragen är i regel punktinsatser som är kopplade till skolstart, skolavslut och lov. Uppdragen har då också ofta tidsmässigt längre och av större omfattning. Täckning vid ordinarie vaktmästares frånvaro kan också efterfrågas inom ramen för avtalet.
Intern identifierare: 1724488-6878eae37037854dc7db2498
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Luleå
Beskrivning: Uppdraget omfattar kontor: I regel kortare uppdrag enligt kravspecifikationen på tjänsten.
Intern identifierare: 1756743-6878eae37037854dc7db249b
Ytterligare klassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Umeå
Intern identifierare: 1756745-6878eae37037854dc7db249c
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Härnösand
Intern identifierare: 1756747-6878eae37037854dc7db249d
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Gävle
Intern identifierare: 1756749-6878eae37037854dc7db249e
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Västerås
Intern identifierare: 1756751-6878eae37037854dc7db249f
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Stockholm
Intern identifierare: 1756753-6878eae37037854dc7db24a0
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Örebro
Intern identifierare: 1756755-6878eae37037854dc7db24a1
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Linköping
Intern identifierare: 1756757-6878eae37037854dc7db24a2
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Vänersborg
Beskrivning: Uppdraget omfattar skola samt boenden: Uppdragen är i regel punktinsatser som är kopplade till skolstart, skolavslut och lov. Uppdragen har då också ofta tidsmässigt längre och av större omfattning. Täckning vid ordinarie vaktmästares frånvaro kan också efterfrågas inom ramen för avtalet.
Intern identifierare: 1756759-6878eae37037854dc7db24a3
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Jönköping
Intern identifierare: 1756761-6878eae37037854dc7db24a4
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Göteborg
Intern identifierare: 1756763-6878eae37037854dc7db24a5
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Växjö
Intern identifierare: 1756765-6878eae37037854dc7db24a6
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Halmstad
Intern identifierare: 1756767-6878eae37037854dc7db24a7
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Kalmar
Intern identifierare: 1756769-6878eae37037854dc7db24a8
Mängd: 20 timmar
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Lund
Intern identifierare: 1756771-6878eae37037854dc7db24a9
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Malmö
Intern identifierare: 1756773-6878eae37037854dc7db24aa