734123-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sanering av anläggningar – Ramavtal Industri- och klottersanering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Industri- och klottersanering
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för Industrisanering och klottersanering.
Intern identifierare24/01435
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90690000 Klottersanering, 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelSaneringstjänster