73421-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Årsentreprenad rör
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelÅrsentreprenad rör
BeskrivningUpphandling av ramavtal inom fackområdet rör. Entreprenadarbetena omfattar ny-, om och tillbyggnader med dit hörande rivning/ demonteringsarbeten samt fastighetsunderhåll inom Region Sörmlands fastighetsbestånd.
Intern identifierareIN-IN24-0296
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000