734210-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Områdes (trapphus)- och kontorsstädning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmrådes (trapphus)- och kontorsstädning
BeskrivningUpphandlingen omfattar städning av AB Väsbyhems gemensamma utrymmen (trapphus, tvättstugor, källare etc.), omfattande hela fastighetsbeståndet samt AB Väsbyhems kontor.
Intern identifierareUPVH/2023:56
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareOmrådes (trapphus)- och kontorsstädning