734268-2025 - Resultat
Sverige – Eldistribution och tillhörande tjänster – Elektriker - distribution och vägbelysning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElektriker - distribution och vägbelysning
BeskrivningUmeå Energi avser att upphandla ramavtal för elektriker. Anbudsområde 1: Fyra (4) elektriker mot distributionsteknik Anbudsområde 2: En (1) entreprenadelektriker Anbudsområde 3: En (1) underhållselektriker Uppskattningsvis är samtliga elektriker på heltid. Takvolym för anbudsområde 1 är 15 000 timmar. Takvolym för anbudsområde 2 är 4500 timmar. Takvolym för anbudsområde 3 är 4500 timmar.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelElektriker mot distributionsteknik
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117485:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 65310000 Eldistribution, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelEntreprenadelektriker
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117485:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelUnderhållselektriker
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117485:Lot:3