2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift, underhåll samt om- och nybyggnad av hissar och motordrivna lyftanordningar
Beskrivning: Drift, underhåll samt om- och nybyggnad av hissar och motordrivna lyftanordningar
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1. Drift, service, underhåll av hissar och motordrivna lyftanordningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102313:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42416100 Hissar, 42416120 Varuhissar, 42416130 Mekaniska hissar, 42419000 Delar till lyft- och hanteringsutrustning, 42419500 Delar till hissar, skophissar eller rulltrappor, 42419510 Hissdelar, 45313000 Installation av hissar och rulltrappor, 45313100 Hissinstallationer
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2. Ombyggnad/modernisering av hiss
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102313:Lot:2