Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning och teknisk skötsel av offentliga stadstoaletter
Referensnummer: 0473/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser städning och teknisk skötsel (underhåll och reparationer) av offentliga toaletter i Göteborg stad. Uppdraget innebär att leverantören under avtalsperioden har ett helhetsansvar för funktionen av anläggningarna vilket innebär kontinuerlig tillsyn och erforderliga åtgärder för de anläggningar som uppdraget avser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50760000 Reparation och underhåll av offentliga toaletter, 90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen