2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2024-1289 Drift av Gruppbostad Söderby Gärde i Salems kommun
Beskrivning: Uppdraget omfattar driften av Söderby Gärde gruppbostad i Salems kommun, Mosshagestigen 77 och 123 med fem bostäder på varje enhet samt gemensamhetsutrymmen. Verksamheten avser boende i enlighet med lagen om stöd och service för vissa funktionshindrade (LSS 1993: 387) § 9. 9.
Intern identifierare: 24/111
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande enligt bilaga 2 Sociala tjänster
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del