See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Idrottsmateriel och idrottsredskap
Beskrivning: Upphandlingen avser idrottsmateriel och idrottsredskap till Kristianstads kommuns skolor och idrottsanläggningar mm.
Intern identifierare: KS 2024/991
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37415000 Friidrottsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Idrottsmateriel
Beskrivning: Anbudsområdet avser idrottsmateriel till skolor, förskolor och idrottsanläggningar mm.
Intern identifierare: Idrottsmateriel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Idrottsredskap
Beskrivning: Anbudsområdet avser idrottsredskap till skolor, förskolor och idrottsanläggningar mm
Intern identifierare: Idrottsredskap