734503-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – Dynamiskt Inköpssystem fordon upp till 3,5 ton
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDynamiskt Inköpssystem fordon upp till 3,5 ton
BeskrivningLeverantör inbjuds till att inkomma med ansökan till DIS, Dynamiskt inköpssystem för upphandling av fordon upp till 3,5 ton. Ansökan går att göra löpande. Alla kvalificerade leverantörer kommer per automatik få de "specifika upphandlingarna" som annonseras i steg 2. mer information om vad DIS är finns upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106644:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34113000 Fyrhjulsdrivna fordon, 34115000 Andra personbilar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34115300 Begagnade transportfordon, 34131000 Pickupper, 34136000 Skåpbilar, 34136100 Lätta skåpbilar