734521-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av elektriska ledningar och armatur – Ramavtal för entreprenader­- Elarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för entreprenader­- Elarbeten
Beskrivning: Ramavtalet kommer att omfatta el-arbeten så som kraft/belysning, larm/passage tele/data etc. vid om- och nybyggnationer samt planerat underhåll.
Intern identifierare: FSK 2023/481
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal för entreprenader­- Elarbeten