2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulttjänster inom Malung-Sälens Elverk koncern
Beskrivning: Malung-Sälens Elverk och dess dotterbolag står inför omfattande investeringar i bland annat elnät och fibernät vilket medför ett behov av tekniska konsulttjänster. Denna upphandling syftar till att teckna ramavtal med ett antal företag som kan erbjuda tekniska konsulttjänster inom framför allt elnäts- och fibernäts verksamheterna.
Intern identifierare: 25/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000